Katica csoport

Óvodapedagógus: Gőczéné Geröly Andrea
Dajkák: Némethné Baráth Ibolya, Horváth Anett

Fontos, hogy az óvodai élet megkezdésekor a gyermekek életkori sajátosságaikhoz mérten, maguk ütemében folyamatosan sajátítsák el az óvodai élet szokásait, szabályrendszerét.
Az újonnan érkezett gyermekek közül a bölcsődébe járó gyermekek hamarabb beszoktak, mint az otthonról jövő gyermekek. A csoport jól felszerelt játékokkal. A lányok szeretnek rajzolni, főzőcskézni. A fiúk autókat tologatnak, duplóval játszanak. A gyerekek többsége puzzle-val és könyvnézegetéssel is szeret tevékenykedni. A gyermekek könnyen motiválhatóak, nagyon érdeklődőek. Szeretnek kézműveskedni, énekelni, mondókázni, A gyerekek napirendjét a csoport szabályrendszerét életkori sajátosságukhoz igazodva alakítottuk ki. A gyermekeket nyugodt, családias légkör veszi körül, a gyerekek és szüleik bizalommal fordulnak felénk, szükség esetén tanácsunkat kérik. A gyerekek többsége minimális segítséget igényel öltözködésnél és terítésnél. Étkezésnél önállóak, de még az önellenőrzés nem alakult ki mindenkinél. A gyermekek szülei együttműködőek velünk, ezáltal a gyermekeik folyamatosan fejlődnek mind öltözködési, gondozási folyamatokban és önállóság terén. Alváshoz hozhatnak be egy alvókát.
Természetesen az ünnepélyeket a Napsugár csoportos gyermekekkel közösen tartjuk.