HIRDETMÉNY

Ezúton is értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a Sorokpolányi Bóbita Óvoda és Bölcsődébe a 2023/2024. nevelési évre történő    óvodai - bölcsődei beiratkozás a  következő helyszínen és időpontokban történik:

Helyszín: Sorokpolányi Bóbita Óvoda és Bölcsőde, Petőfi S.u.19.

Időpontok: 2023. április 26.-tól - április 28.-ig   -   8:00 – 16:00  óra  között

Jelentkezés módja: Személyesen

Óvodai felvétel rendje:
Az nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény(továbbá: Nkt.) 8§.(2) bekezdése kimondja, hogy a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy óvodai foglalkozásokon vesz részt.

Az Nkt.49.§ (1) alapján az óvoda felveheti, azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét felvételtől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy a sorokpolányi lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező három éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető. Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. A szülő gyermekének felvételét átvételét bármikor kérheti, a gyermekek felvétele folyamatos.

Beiratkozáshoz szükséges iratok az óvodában:
• A gyermek születési anyakönyvi kivonata
• A gyermek lakcímkártyája
• A gyermek TAJ kártyája
• A sajátos nevelési igényű gyermek esetén a szakértői bizottság szakvéleményének másolata
• Nem magyar állampolgár esetén az országban tartózkodás jogcímét igazoló okirat
• A beírató szülő személyi azonosító és lakcímigazoló hatósági igazolványa
• Tartós betegségről orvosi igazolás/ amennyiben a szülő rendelkezik ilyen igazolással

A bölcsődei felvétel rendje:

A gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény, és a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet szerint a bölcsődébe a gyermek húszhetes korától harmadik életévének, fogyatékos gyermek az ötödik életévének betöltéséig, illetve annak az évnek a december 31-éig vehető fel, amelyben a gyermek a harmadik életévét, a fogyatékos gyermek az ötödik életévét betölti. Ha a gyermek a harmadik életévét betöltötte, de testi vagy szellemi fejlettségi szintje alapján még nem érett az óvodai nevelésre és óvodai jelentkezését a gyermek orvosa nem javasolja, bölcsődében gondozható negyedik életévének betöltését követő augusztus 31-ig.

A bölcsődei ellátás igénybevételének módja:
A bölcsődébe a felvétel önkéntes, kérelemre történik, melyet a törvényes képviselő terjeszthet elő. A gyermek bölcsődébe történő felvételét a szülő hozzájárulásával:
• a körzeti védőnő,
• a házi gyermekorvos, vagy a háziorvos,
• a szociális, illetve a családgondozó,
• a gyermekjóléti szolgálat,
• a gyámhatóság
is kezdeményezheti.

Beiratkozáshoz szükséges iratok a bölcsődében:
• A gyermek születési anyakönyvi kivonata
• A gyermek és a szülő lakcímkártya másolata
• A gyermek TAJ kártyájára,