Sorokpolányi Bóbita Óvoda és Bölcsőde
bemutatkozása

"Tanulni és tanítani, formálni és formálódni, küzdeni és eredményt elérni, majd az eredmények után újabb célt kitűzni, a legszebb dolog a világon."
(Szabó Mihály)
Azt valljuk, hogy csak nyugodt, derűs, szeretetteljes légkörben felnövő gyermekekből válnak boldog, kiegyensúlyozott, a világra nyitott, érdeklődő, önállóan gondolkodni tudó emberek. A kisgyermek életében az első 3 évnek, az első közösségnek meghatározó szerepe van a gyermek későbbi személyiségfejlődésében. A kisgyermek ebben az életszakaszában a legsérülékenyebb testileg, lelkileg egyaránt, erősen függ a felnőttektől, ezért a kisgyermeknevelő személyisége meghatározó. Fontosnak tartjuk a biztonságot nyújtó környezetet, melyben a legteljesebb odafigyeléssel óvjuk és vigyázzuk a ránk bízott gyermekeket.
Az óvodapedagógusaink hitvallása:

Fontosnak tartjuk, hogy az óvodapedagógusok természetes viselkedésükkel védelmet, feltétel nélküli szeretetet, biztonságot jelentsenek a gyermekek számára. ,,Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre."
Hittér Lászlóné